Põhisisu juurde
Rural Vision

Maaelu arengu visioon – kümme ühist eesmärki

1. Atraktiivsed piirkonnad, mis on välja arendatud kooskõlas harmoonilise territoriaalarenguga, kus kasutatakse ära nende konkreetset potentsiaali, muudetakse need uute võimaluste lätteks ja pakutakse lahendusi kohapeal, et aidata toime tulla üleilmsete probleemide kohaliku mõjuga.

2. Osalemine mitmetasandilises kohapõhises valitsemissüsteemis, töötades koostöö- ja osaluspõhiste lähenemisviiside abil välja integreeritud strateegiaid ning kasutades ära kohalikele oludele kohandatud eri poliitikameetmetest ning linna- ja maapiirkondade omavahelisest sõltuvusest saadavat kasu.

3. Toiduga kindlustatuse ja majandusvõimaluste tagamine ning selliste kaupade ja teenuste pakkumine ühiskonnas laiemalt, nagu bioressursipõhised materjalid ja energia, aga ka kohalikud kogukonnapõhised kvaliteettooted, taastuvenergia, säilitades õiglase osa loodud väärtusest.

4. Dünaamilised kogukonnad, kus keskendutakse heaolule, sealhulgas elatusvahenditele, õiglusele, jõukusele ja elukvaliteedile, kus kõik inimesed elavad ja töötavad hästi koos, ning kus on olemas piisav vastastikune toetusvõime.

5. Põlvkondadevahelist solidaarsust, õiglust ja uuenemist edendavad kaasavad kogukonnad, mis on avatud uustulnukatele ja kus soodustatakse kõikide jaoks võrdseid võimalusi.

6. Rikkalikud looduslikud allikad, mida aitab suurendada Euroopa rohelise kokkuleppe eesmärkide saavutamine ja mis ise aitavad kaasa nende eesmärkide, sealhulgas kliimaneutraalsuse saavutamisele, ning loodusvarade säästev majandamine.

7. Digitaalse innovatsiooni võimaluste täielik ärakasutamine ning kujunemisjärgus tehnoloogialahenduste, laialdase digikirjaoskuse ja paremate oskuste omandamise võimaluste võrdväärne kättesaadavus.

8. Ettevõtlikud, innovatiivsed ja kvalifitseeritud inimesed, kes üheskoos aitavad kaasa tehnoloogilisele, ökoloogilisele ja sotsiaalsele progressile.

9. Elust pulbitsevad paigad, kus osutatakse tõhusaid, kättesaadavaid ja taskukohaseid avalikke ja erateenuseid, sealhulgas piiriüleseid teenuseid, ning pakutakse vastavalt olukorrale kohandatud lahendusi (nt transport, haridus, koolitus, tervishoid ja hoolekanne, sealhulgas pikaajaline hooldus, sotsiaalelu ja jaekaubandus).

10. Eripalgelised paigad, kus kasutades maksimaalselt ära neile ainuomaseid eeliseid, andekaid inimesi ja potentsiaali.